3 طرز تهیه پاستا پنه چیکن آلفردو رستورانی به همراه ویدیوی آموزشی

برای این منظور باید گوجهها را داخل یک ظرف نگینی خرد کنید سپس گوجههای خرد شده را به همراه جعفری، روغن و سرکه و نمک و پودرسیر و کمی فلفل مخلوط کنید و داخل یک قابلمه کوچک روی حرارت کم تفت دهید. همانطور که میدانید سس مارینارا یک سس گوجهای غلیظ است که از آن در تهیه انواع پیتزا و پاستا استفاده میشود، شما میتوانید این سس را به مقدار زیاد از قبل تهیه کرده و در یخچال نگهداری کنید، سس مارینارای خانگی تا شش ماه قابلیت نگهداری در یخچال را دارد؛ اما در جواب این سؤال که آیا میتوان از سس مارینارا در طرز تهیه پاستا مارگاریتا استفاده کرد یا خیر باید بگوییم، سس مارینارا اگر در تهیه پاستا مورداستفاده قرار گیرد نتیجه کار پاستایی به نام پاستا مارینارا خواهد بود.

سپس پاستا را به خامه و شیر اضافه کنید، پنیر را روی پاستا بریزید و اجازه دهید کمی گرم شود. وقتی از تخصصی بودن و حرفه ای بودن صحبت می کنیم، دقیقا به این معناست که دوره آموزش پاستا به گونه ای باشد که پس از اتمام آن شما به مرحله ای از توانایی و مهارت رسیده باشید که بتوانید خوشمزه ترین و با کیفیت ترین پاستا ها را مطابق با استاندارد های تعیین شده طبخ نمایید. به ظرف پاستا سری می زنیم اگر کاملا نرم و پخته گردیده است آن را آبکش نموده و مخلوط آماده کرده را لابه لای آن می ریزیم و دوباره قابلمه را روی حرارت متوسط اجاق قرار می دهیم بعد فلفل، پیاز، گوجه و پنیر را به آن می افزاییم و ترکیب حاصله را قاطی می نماییم و صبر می کنیم تا مقداری گرم گردند حالا شعله را خاموش نموده و پاستا را در ظرف مخصوص سرو ریخته و مقداری پنیر روی آن ریخته و سریعا میل فرمایید.

اینکه مارگاریتا به معنای گل مینا از لحاظ لغوی چه ارتباطی با پیتزا و پاستاهای ایتالیایی دارد چندان مشخص نیست اما تا جایی که میدانیم هر زمان حرف از مارگاریتا به میان میآید یعنی قرار است از گوجه، سس گوجه و پنیر برای پخت غذا استفاده کنیم. مخلوط گوجه و ادویهها را اضافه کنید. شیر باید به خوبی گرم شود اما نیاز به جوشیدن نیست پس اگر به نقطه جوش رسید شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید روی حرارت به مرور غلیظ شود. با این حساب اگر مواد اولیه زیادی در خانه نداشتید و دلتان میخواست در کوتاهترین زمان ممکن یک پاستای خوشمزه و دلچسب آماده کنید طرز تهیه پاستا مارگاریتا به کارتان میآید.

قابل ذکر است که تمامی محصولات تولید شده توسط دهکده پروتئین به صورت ارگانیک تولید می شوند و در تهیه آن ها از مواد نگه دارنده و افزودنی های مضر استفاده نمی شود. پاستا مارگاریتا یک غذای ایتالیایی بسیار محبوب است که برای پخت آن به مواد اولیه بسیار کمی نیاز دارید؛ اما شاید بپرسید این کلمه مارگاریتا در کنار غذاهای ایتالیایی چه معنایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید