3 طرز تهیه پاستا پنه چیکن آلفردو رستورانی به همراه ویدیوی آموزشی

برای درست کردن یک پاستای خوشمزه تنها کافی است مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم. این کار را به آرامی انجام بدهید تا پاستاها له نشوند. تمام مواد را به آرامی هم بزنید. در این مدت بهتر است چند بار مواد پاستا را به آرامی زیر و رو کنید تا پاستا سفت نشود یا اینکه ته آن نسوزد. پاستا پنه را به این مخلوط اضافه کنید و ترکیب شیر، سیر و کره را هم روی مواد بریزید. مخلوط را به خوبی هم زده و در نهایت پاستا پنه آبکش شده را به سس آلفردو اسفناج اضافه کنید. 6. سس آماده شده را به مخلوط کالباس اضافه می کنیم.

سپس گوشت مرغ و پاستاها را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید تا سس پستو آماده شود. پاستا پنه مرغ و قارچ با سس آلفردو یا همان چیکن پاستا آلفردو، یکی از انواع بسیار خوشمزه و پرطرفدار پاستا می باشد. ۱.در یک تابهی بزرگ، قارچهای خرد شده را با استفاده از نیمی از کره و یک قاشق روغن تفت دهید تا کمی طلائی شوند. اگر طعم پنیر چدار را میپسندید چند تکه نازک از این پنیر یا به صورت رنده شده روی پاستا بریزید و از طعم لذیذ آن با این غذا لذت ببرید.

اگر خمیر خیلی مرطوب شد، کمی آرد به آن اضافه کنید. اما اگر وگان هستید و نمیتوانید پاستا آلفردو با شیر را تهیه کنید و به دنبال دستور پاستا آلفردو بدون خامه و شیر هستید، میتوانید از شیرسویا برای تهیه ماکارونی با سس آلفردو استفاده کنید که اتفاقا طعم بسیار خوبی هم دارد و با رژیم افراد وگان سازگار است. اما طرز تهیه پاستا پنه با گوشت یا ژامبون هم بسیار محبوب است که پاستا پنه گوشت معمولا با فیلههای باریک و نازک گوساله و به همین ترتیب درست میشود.

مرحله ۸ : خمیر نازک را به پهناهای نازک برش داده و کمی آرد روی آنها بپاشید تا به یکدیگر نچسبند. کمی مانده به پایان تفت مرغ، کمی نمک و فلفل سیاه به آنها اضافه کنید. ریحان و سیر را نیز در غذاساز به گردو یا بادام زمینی اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید