4 مدل طرز تهیه پاستا ی پرطرفدار

در ادامه به آموزش محبوبترین روش طرز تهیه پاستا میپردازیم، با ما همراه باشید. به دلیل استقبال زیاد ما ایرانیها از این غذای ایتالیایی که در زمان بسیار کمی هم تهیه میشود تصمیم گرفتیم شما را با محبوبترین پاستاها در کشورمان آشنا کنیم. امروزه تنوع بالایی از پاستا در شکلها و اندازههای مختلف وجود دارد، که پاستاهای متنوعی این روزها در کشورمان مورد استقبال قرار گرفته و در رستوران و کافهها تهیه و سرو میشود. با کنار گذاشتن مقداری آب جوش خیالتان از بابت غلیظ شدن سس راحت میشود. در مرحله بعد کدو سبز را به آن اضافه می کنیم و خوب مخلوط کرده و می گذاریم تا مقداری پخته شوند.

۵- فیله مرغ رو تو تابه ای که مقداری کره توی اون ریختید و اب شده بذارید و بهش نمک و فلفل اضافه کنید. ۱- اول از همه، شما به یک سس الفردو نیاز دارید؛ برای درست کردن سس کره رو داخل تابه بندازید و بذارید اب بشه. قارچ های خرد شده رو تو تابه بریزید و بذارید یه کم تفت داده بشن و بپزن و برای خوش طعم کردن قارچ ها بهش نمک و کمی ابلیمو اضافه کنید. برای اطلاعات بیشتر برای درست کردن پاستا باتوجه به مدل مایکروویو و سولاردام خود میتوانید به دفترچه راهنما محصول مراجعه کنید.

میتوانید پنه آلفردو را با کمی جعفری تازه و گوجه فرنگی گیلاسی سرو کنید. پاستا پنه با سس آلفردو یا پاستا پنه یکی از معروفترین پاستاها در کشورمان است و طرفداران زیادی دارد. همچنین هر قوم و ملیتی مطابق با ذائقه خود یک مدل طرز پخت و همینطور سس های مختلفی برای طعم دار کردن پاستا مثل سس پستو،سس آلفردو، سس اربیتا، سس بلونز و سس قارچ به وجود آورده است. بهتر است پاستا پنه با سس پستو را یک یا دو ساعت در یخچال بگذارید تا طعم بهتری پیدا کند.

با اینهمه شما به راحتی میتوانید با تهیه مواد لازم، پاستا پنه آلفردو را با شیر یا خامه و انواع گوشت و قارچ خودتان در منزل تهیه کنید. یک سری از پاستاها شکلهای کوچک تری دارند مانند: پنه – پیکولی، فارفاله، صدفی، کانلونی، راویولی. پاستای ایتالیایی در شکلهای مختلفی همراه با سس های خاص و مجزا و شیوه های پخت متفاوت ارایه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید