4 مدل طرز تهیه پاستا ی پرطرفدار

سپس یک حبه سیر کوچک را در آن ریز خرد کنید. برای تزئین پاستا میتوانید از قطعات کوچک مرغ، جعفری خرد شده یا برگ ریحان استفاده کنید. در این مرحله میتوانید میگو را از تابه خارج کنید و کنار بگذارید. نمک و فلفل سیاه را به میگو اضافه کرده و میگو را تا زمانی سرخ کنید که به رنگ صورتی درآید و از سفیدی در بیاید. حتما درمنوی کافهها و رستورانها نام پاستا پنه آلفردو را شنیدهاید و آن را امتحان کرده اید. ۶.وقتی سس شما شروع به جوشیدن کرد، فیلههای مرغ و قارچ تفت داده شده را به آن اضافه کنید تا سس آلفردو حاضر شود.

در این مطلب می خواهیم طرز تهیه خمیر پاستا را به شما آموزش دهیم. حال پاستا میگو شما آماده نوش جان کردن است. سپس میگو را اضافه کنید. وجود میگو در این غذا، مقدار زیادی پروتئینِ باکیفیتِ بدون چربی به آن اضافه میکند. ماکارانی فتوچینی یا هر شکل ماکارانی که به آن علاقه دارید را طبق طبق روشی که همیشه یاد گرفتید آماده کنید یا اگر تمایل به درست کردن آن در مایکروویو دارید، ماکارنی را در آب جوش همراه کمی زردچوبه با درجه 900 وات مایکرو زمان دهید تا نرم شود سپس در آبکش بریزید.

آرد را همراه مقداری کره در ظرفی جداگانه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا خامی آن گرفته شود. سیر را پوست بگیرید و آن را له کنید. نکته: در این مرحله و سایر مراحل طرز تهیه پاستا که چیزی را سرخ میکنید، مراقب باشید نسوزد. در این نوشته تصمیم داریم طرز تهیه پاستای خوشمزه با کالباس را آموزش دهیم. 5. کالباس ها را خرد می کنیم. مخلوطتان را بهحالت نیمجوش برسانید و پنیر پارمزان را اضافه کنید. نکته: استفاده از پنیر پیتزا به جای پنیر پارمزان پیشنهاد نمیشود. بهتر است از پنیر پارمزان در تهیه سس آلفردو استفاده کنید.

سپس پاستا را داخل ظرف سرو ریخته و روی آن برشهایی از مرغ گریل شده و پنیر پارمزان بریزید. میتوانید یک فنجان از آب ماکارانی را درصورت نیاز نگه دارید که در مراحل بعدی، اگر سستان خیلی غلیظ بود، آن را با آب پاستا رقیق کنید. میتوانید سینه مرغ را در دستگاه گریل یا با استفاده از تابه گریل، گریل کنید. کمی شعله را زیاد کنید تا گوشت با حرارت زیاد تفت بخورد و تقریبا سرخ شود.

دیدگاهتان را بنویسید